Ing. Marek Kupka

Director WM & Partner

"Vytrvalost je klíčem k úspěchu, ale tah na branku ho dosáhne."

V dětství mě otec učil hodnotě vytrvalosti: "Když začneš, dokonči to." Učil mě nejen pracovat tvrdě, ale i chytře. Vytrvalost je základ, ale bez jasného směru je marná. Otcova výchova mě formovala, abych byl nejen vytrvalý, ale také efektivní a zaměřený na cíl. Kombinace těchto hodnot je klíčem k úspěchu.

Patrik Gančarčík, MBA

Odbornost

Je absolventem dvou vysokých škol. Univerzity Palackého v Olomouci a Masarykovy univerzity v Brně. Již při studiu se zaměřoval na kapitálový trh. Při studiu VŠ se poprvé dotknul světa financí. Pracoval jako finanční specialista v bankovní skupině Raiffeisen.  

Profesně se výrazně profiloval u jednoho z největších obchodníků s cennými papíry v ČR. Během sedmi let nashromáždil spravovaný majetek v objemu 300 mil. korun. Vypracoval se z pozice obchodního konzultanta přes pozici seniorního privátního správce až na ředitele obchodování na ostravské pobočce.


Práce

Marek je ředitelem divize Investhy Wealth Management, a.s. Zajišťuje zázemí pro fungování FKI SmartStocks a zastřešuje ve skupině Investhy privátní investiční nabídky. Je členem investiční rady, kde dohlíží nad správou FKI SmartStocks a privátních akciových fondů.


Média

Perspektiva českého investora aneb je lepší investovat po vlastní ose nebo využít služeb profesionálů?

Korunový investor má v zásadě několik cest, kterými se může vydat při rozhodování ohledně složení svého majetkového portfolia. V tomto článku si detailněji probereme možnosti investování na vlastní pěst a s využitím fondů, a to jak těch podílových, pro retailové klienty, tak i prostřednictvím nástrojů určených pro bonitní kvalifikované investory.

Fond kvalifikovaných investorů: Seriózní přístup pro sofistikované investory

V náročném světě moderních financí se fond kvalifikovaných investorů jeví jako významný nástroj pro ty, kteří hledají privátnější a zároveň regulovaný přístup k investování. Obecně je tento typ fondu určen pro skupinu investorů, kteří disponují alespoň 1 milionem korun a mají určité zkušenosti s investováním.

Růst cen peněz a dilema českých investorů: Co dělat s dluhopisy v éře inflace?

V posledních letech nás globální finanční trh vystavuje turbulentním vlnám. Za posledních patnáct let jsme zažili finanční krizi v roce 2008, následně dluhové krize v jednotlivých státech eurozóny, a nakonec i bezprecedentní krizi nemoci Covid.

Marek Kupka: Kravaťák s duší hospodáře

Rozhovor s Markem Kupkou, který k nám do Investhy nastoupil na pozici Investičního manažera.