Stock Spirits po výsledcích prudce roste


Oznámené výsledky výrobce alkoholických nápojů Stock pozitivně překvapily investory, dobrou zprávou je zejména návrh výplaty mimořádné dividendy.

Akcie Stock Spirits v průběhu dnešního obchodování na pražské burze rostou přibližně o 9 %. Zájem investorů o titul způsobily dnes zveřejněné výsledky za uplynulý účetní rok, v jejichž rámci firma dosáhla tržeb 341 mil. EUR, což znamená meziroční nárůst o více než 9 %.

Pozitivní překvapení bylo reportováno i na poli očištěného zisku EBITDA, který meziročně vzrostl o 6 % na 71 mil. EUR. Firmě se navíc podařilo snížit čisté zadlužení o téměř 60 %.

Nejsilnějším pozitivním impulsem však je oznámení o návrhu na konečnou dividendu 6,78 eurocentu a zejména mimořádnou výplatu akcionářům ve výši 11 eurocentu.

Pokud tento krok schválí valná hromada, investoři včetně již vyplacené předběžné dividendy za tento účetní rok obdrží celkem 20,55 eurocentu, což je v přepočtu přibližně 5,4 CZK. To značí vzhledem k aktuální ceně dividendový výnos přes 7 %. K výplatě by v případě úspěšného schválení mělo dojít v druhé polovině února příštího roku.

Managementu Stock Spirits se podařilo vygenerovat slušné výsledky navzdory koronavirové pandemii a zvýšení spotřebních daní na klíčových trzích v ČR a Polsku. Spotřebitelé totiž ve vyšší míře nakupovali alkoholické nápoje pro konzumaci v domácnostech a kompenzovali tak výpadky tržeb z restaurací.

Stock Spirits je předním výrobcem alkoholických nápojů pro země střední a východní Evropy. Nejdůležitějším trhem je Polsko, kde zaujímá druhé místo v kategorii vodek s téměř 30% podílem. Druhým nejdůležitějším odbytištěm je pak ČR, kde firma drží první místo v kategorii prodejů tvrdého alkoholu s více než třetinovým podílem. Mezi známé značky Stock Spirits patří Fernet, Božkov, Amundsen nebo oblíbený rum Republica.

Titul v odpoledních hodinách na pražské burze připisuje bezmála 9 % na 76,5 CZK. Od začátku roku tak zhodnotil o více než pětinu.

Letošní vývoj akcií Stock Spirits, CZK, zdroj: pse.cz


NEWS

Pro důležitá rozhodnutí jsou zapotřebí správné informace.


Sdílejte tento článek