Na kapitálovém trhu se pohybuji od 90 let a stále mě to baví. Říká Petr Němec, nový Investment Manager v Investhy


V oblasti investic se pohybuji již 27 let. Prošel jsem si cestou nejen poradenské činnosti, ale také manažerské. Během této doby jsem nasbíral cenné zkušenosti jak v oblasti finančního poradenství, tak v samotných investicích. Stojí za mnou nemalé množství projektů a situací, ve kterých jsem byl úspěšný a rád bych sdílel některé z nich.

Proč zrovna Investhy?

Dlouze jsem se zamýšlel nad tím, kterým směrem se chci nadále ubírat, zejména na sklonku své kariéry. Nabídky od poradenských společností mi sice nechyběly, ale hledal jsem místo, kde se bude moje vize prolínat s vizí společnosti. Mým cílem bylo pracovat v oblasti investic, avšak mimo korporátní prostředí, kde často bývají zájmy firmy na prvním místě a produktová nabídka je těmto zájmům podřízena. Také jsem toužil po práci bez přímého obchodního tlaku, který může vést k nadměrnému stresu, což si zdravotních důvodů nemohu dovolit.

Je to o pracovních principech a vizi skupiny.

Přesně tak. A proto jsem se rozhodl připojit k týmu Investhy. Jejich vize a standardy platí pro všechny zaměstnance, včetně vedení a managementu. Dostává se mi možnosti spolupodílení se na projektech, hledání cest a metod práce. Cítím určitou míru svobody a klidu, potřebnou pro práci v oblasti investičního poradenství. Směřování firmy, její hodnoty, skvělý potenciál a  kvalitně odvedená práce, která vede ke spokojenosti investora - to jsou aspekty, díky kterým jsem se pro Investhy rozhodl.
 

Jak se vám líbí pracovní principy a hodnoty Investhy?

Hodnoty a pracovní principy Investhy jsou pro mě nezbytně důležité a to z důvodu podpory transparentnosti, otevřené komunikace a efektivního řízení. Sympatizuji se zaměřením na kvalitně odvedenou práci a spokojenost investora.

Autor článku: Ing. Petr Němec MBA, Investment Manager

Co si myslíte o nynější vizi Investhy a její snaze získat licence pro další investiční fondy?

Jsem nadšený z nynější vize Investhy, zejména z plánu získat licence pro další investiční fondy. Právě jsme získali licenci pro FKI Investhy SICAV, a.s. a podfondu SmartStocks a chceme pokračovat v rozvoji, získávání licencí pro fondy v oblasti nemovitostních investic a Private Equity. Tím se nám otevřou nové možnosti pro naše klienty i pro rozvoj firmy.

Vrátil jste se zde ke starým parťákům.

Ano, ale nerozhodoval jsem se pouze na základě známostmi ve vedení firmy. Hledal jsem hlavně místo, kde mohu sdílet znalosti a zkušenosti s mladší generací, která spojí svou profesní kariéru právě  s Investhy. Myslím, že je důležité jim předat své zkušenosti a tím podpořit jejich rozvoj.

Proč tedy Já a Investhy?

Nyní se těším na novou kapitolu života ve světě investic, kde budu přinášet své znalosti, zkušenosti a nadšení pro investice dále. Děkuji týmu Investhy za příležitost a podporu a jsem vděčný za to, že mohu být součástí této skvělé společnosti. Budu se snažit naplnit své očekávání a cíle v této nové roli a přispět k rozvoji Investhy a úspěchů našich klientů.


Sdílejte tento článek