Česká zbrojovka oznámila IPO na pražské burze


Výrobce palných zbraní CZG – Česká zbrojovka Group SE oficiálně potvrdil rozhodnutí nabídnout akcie investorům na pražské burze.

Celkem půjde o IPO v objemu 150 milionů eur, které by se mělo uskutečnit v průběhu podzimu. Konkrétní termín není známý, neboť prospekt emise musí být ještě schválen ze strany ČNB. Polovina nabízených akcií by měla být nově vytvořena, přičemž druhou část prodají stávající vlastníci společnosti.

Tím největším je René Holeček vlastnící 92,5% podíl, zbývající akcie drží management firmy. Získané prostředky budou využity na pokrytí výdajů spojených s rozšířením produkčních kapacit ve Spojených státech.

Zbrojovce se letos slušně daří, v rámci prvního pololetí vykázala rekordní tržby 3,4 mld. CZK, což znamená meziroční nárůst o 13,5 %. Za prvních 6 měsíců letošního roku prodala firma 228 tisíc zbraní, čistý zisk však meziročně zejména kvůli kurzovým ztrátám poklesl o 23,5 % na 382 mil. CZK.

Vstup České zbrojovky tak bude znamenat alespoň částečné oživení aktivity na pražské burze, když půjde o první IPO od května roku 2016. Tehdy na trh úspěšně vstoupila Moneta Money Bank, která se stala oblíbenou součástí portfolií celé řady retailových investorů.


NEWS

Pro důležitá rozhodnutí jsou zapotřebí správné informace.


Sdílejte tento článek