Buffett sází na farmaceutické firmy


Holding nejznámějšího světového investora Berkshire Hathaway zveřejnil aktualizovaný seznam svých pozic. Které firmy Buffett nově zařadil do portfolia a jaké jsou jeho největší investice?

Vzhledem k pokračujícímu rychlému šíření pandemie není velkým překvapením, že se Buffett zaměřil na farmaceutický sektor. V rámci třetího čtvrtletí nakupoval akcie výrobců léčiv AbbVie, Bristol-Myers Squibb, Merck a Pfizer. Kromě toho v portfoliu Berkshire přibily akcie T-Mobile, General Motors nebo maloobchodního řetězce Kroger.

Naopak pokračoval odprodej bankovních akcií, kterým nesvědčí prostředí nízkých úrokových sazeb. Buffett prodával pozice zejména ve Wells Fargo a JPMorgan.

Kromě toho se zbavoval akcií těžaře zlata Barrick Gold, mírně odprodal i ze své největší pozice v Apple.

Právě Apple však zůstává s přehledem nejvýznamnější pozicí v rámci Berkshire. Holding totiž drží 5,7 % veškerých akcií v hodnotě 115 miliard dolarů. Bezmála polovina veškerého majetku firmy je tak alokována do jediné společnosti. Mezi významné pozice patří i Bank of America, Coca-Cola, American Express nebo Kraft Heinz.

Zajímavou informací je zpráva, že Buffett pravděpodobně akumuluje velkou pozici v některé z veřejně obchodovaných společností. Podle všeho totiž požádal regulátora o to, aby dočasně nemusel zveřejňovat jeden z nákupů v pravidelném reportu.

Chce tak získat čas, aby mohl akumulovat podíl bez většího dopadu na cenu. Celá řada investorů totiž s oblibou sleduje Buffettovy obchody, i přes svůj pokročilý věk je věštec z Omahy pro mnohé vítanou inspirací.

Největší pozice Berkshire Hathaway zdroj: cnbc.com


NEWS

Pro důležitá rozhodnutí jsou zapotřebí správné informace.


Sdílejte tento článek