V první prezidentské debatě měl navrch Biden


Včerejšek přinesl první debatu prezidentských kandidátů, která probíhala na ostří nože. Oba řečníci neváhali použít tvrdých výrazů.

Trump byl označen za lháře a nejhoršího prezidenta v historii, Biden byl naopak nazván hlupákem a loutkou krajní levice. Oba si přitom vzájemně skákali do řeči, Trump však viditelně více.

Následné průzkumy označily za vítěze včerejšího klání Bidena, což potvrzuje i vývoj kurzů sázkových kanceláří. Demokratický kandidát je tak nyní mírným favoritem. Akciové indexy v souvislosti s debatou mírně poklesly, zvolení Bidena by totiž znamenalo pro americké firmy vyšší míru regulace a daní. Na druhou stranu by to přineslo pravděpodobné uklidnění sporů s Čínou.

Do voleb však zbývá ještě přibližně měsíc, který bude podle všeho velmi napjatý. Nejistota visí rovněž nad výsledkem voleb. Pokud by byl těsný, lze očekávat vznik sporu o jeho pravost, zejména kvůli vyšší míře korespondenčního hlasování. To by znamenalo prodloužení nervozity na trzích. Oba kandidáty čekají ještě dvě debaty, a to 15. a 22. října.


NEWS

Pro důležitá rozhodnutí jsou zapotřebí správné informace.


Sdílejte tento článek