Na burzu míří online lékárna Pilulka.cz


Na pražské burze je v posledních týdnech živo, po úpisu zbrojovky míří na její parket největší česká online lékárna.

Aktuálně probíhá aukce v rámci primárního trhu, kdy mohou zájemci podávat objednávky do 20. října. Pilulka nabízí až 800 tisíc akcií v cenovém rozpětí 350-424 korun, přičemž minimální investice činí 80ks.

Očekávané ocenění společnosti před úpisem nových akcií tak dosahuje až přibližně 850 mil. CZK, jde tedy o relativně malou společnost. Z toho důvodu se bude obchodovat na trhu START. Získané prostředky management využije na rozšíření logistických kapacit, vývoj systémů či expanzi v Maďarsku.

I po úpisu zůstane největší podíl zakladatelům bratrům Kasovým, kteří se budou na rozvoji firmy nadále podílet. Pilulka je silně růstovou společností, jen za první letošní pololetí utržila 1,6 mld. CZK, v příštích čtyřech letech by přitom výnosy měly růst o přibližně 26 % ročně. Společnosti paradoxně pomohla situace okolo nynější pandemie, která zvýšila zájem o online nákupy léků a zdravotnického zboží.

Jde bezpochyby o rizikovou investici, neboť firma se prozatím pohybuje v červených číslech a zároveň vlastní jen málo hmotných aktiv. Tudíž veškerá její hodnota se odvíjí od očekávané expanze a budoucí ziskovosti. Přesto by o akcie společnosti měl být velký zájem, hovoří se dokonce o očekávaném přeupsání emise, neboť nabízených akcií je relativně málo. V každém případě jde o pozitivní impuls pro pražskou burzu, na které je růstových příběhů jako šafránu.

Základní finanční ukazatele; zdroj: prezentace pro investory, pilulka.cz


NEWS

Pro důležitá rozhodnutí jsou zapotřebí správné informace.


Sdílejte tento článek