IPO Zbrojovky v plném proudu


Pražskou burzu čeká největší transakce za poslední 4 roky, na její hlavní trh vstoupí začátkem října výrobce palných zbraní Česká zbrojovka Group SE.

Zbrojovka včera představila prospekt, v jehož rámci zveřejnila i konkrétní parametry chystaného IPO.

Cenové rozpětí v rámci úpisu je stanoveno na 290-370 korun za akcii, přičemž investoři mohou již nyní podávat své objednávky.

O aukci se zajímají zejména fondy a další institucionální hráči, nicméně objednávky mohou podávat i drobní investoři prostřednictvím České spořitelny, Komerční banky či některých obchodníků s cennými papíry. Při úpisu všech akcií na horní hranici stanoveného pásma by byla firma oceněna na přibližně 13 miliard korun. Zbrojovka tak bude patřit mezi nejmenší tituly na domácím trhu.

Skutečné ocenění se však dozvíme až ve finální den primární nabídky 1. října. Následující den by se akcie již měly klasicky obchodovat na parketu pražské burzy. Free float se bude pohybovat mezi 23-34 % všech akcií firmy. Prostředky získané v rámci IPO hodlá firma využít zejména na výstavbu nové továrny v USA. Příchod nové emise je pro český akciový trh pozitivním impulsem, stojaté vody domácí burzy však bohužel příliš nerozproudí.

Orientační časový rozpis IPO, zdroj: tisková zpráva CZG 22.9.2020


NEWS

Pro důležitá rozhodnutí jsou zapotřebí správné informace.


Sdílejte tento článek